سفارش تبلیغ
صبا


به نقل از مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران؛زمان این زمین لرزهساعت  04:13:22.0  با قدرت 3.9 ریشتر در زرند، کرمان ثبت شده است. 


تاریخ وقوع زلزله: 
پنجشنبه، 22 بهمن 1394 در 04:13:22 
(وقت محلی - تهران) 
2016-02-11 00:43:22 
 (UTC)

بزرگی زلزله: 
3.9 

نوع بزرگی: 
MN 

موقعیت رومرکز زلزله :
30.82  شمالی و  56.56  شرقی

عمق: 
10  کیلومتر

عدم قطعیت مکانی: 
1.74 +/-  کیلومتر در جهت شمالی - جنوبی 
2.22 +/- کیلومتر در جهت شرقی - غربی

منطقه: 
استان کرمان 

فاصله ها : 
1 کیلومتری زرند، کرمان 
20 کیلومتری یزدانشهر، کرمان 
24 کیلومتری خانوک، کرمان 


منبع: 
موسسه ژئوفیزیک، دانشگاه تهران 


تاریخ : پنج شنبه 94/11/22 | 12:51 عصر | نویسنده : رضا | نظرات ()

500x500_1453488477357008.jpg

 

..
از دانشگاه، مدرسه که می آید...
بدون هیچ معطلی میرود می نشیند پشت کامپیوتر...
یاهوو مسنجر......
چند تا پیام افلاین ...
وارد چت روم میشود...
مثل اینکه دوستان همیشگی اش هم هستند...
اینقدر سرش گرم میشود در آن فضای چت که به خودش می آید 
چند ساعت پشت کامپیوتر نشسته و دارد با یکی صحبت میکند ...
چه دل هایی که توی این چت روم ها میلرزد ...
چه ایمان هایی که سست میشود ..
چه نفس هایی که به شیطان بله میگوید .
یادمان نرود:
نامحرم در فضای مجازی هم نامحرم است....
رعایت حدود ارتباط با نامحرم فقط در فضای فیزیکی و حقیقی نیست...
یادمان نرود:
فعالیت کردن در فضای مجازی و پاک ماندن در آن تقوای دو چندانی میخواهد.....
یادمان نرود:
گاهی به گناه به اندازه یک کلیک فاصله داریم...
یادمان نرود:
فضای مجازی هم در محضر خداست...
حجاب نوشت:
در روز حساب تمام این سایت ها، تمام کلیک ها ، یاهو مسنجر ، آیدی ها ، چت روم ها
به حرف می آیند و گواهی می دهند بر کارهایمان....
نکند که شرمنده شویم....
امان از لحظه غفلت که خدا شاهد است و بس.....
گاهی روی مانیتور کامپیوتر بچسبانیم ورود شیطان ممنوع....
و لا تَتبِعُوا خُطُواتِ الشّیطانِ اِنّهُ لَکُم عَدُوُّ مبین...
بودن در فضای مجازی تمرین تقوا میخواهد....
بیایید تمرین تقوا کنیم....
بسم الله...
..

 

500x619_1453492302529061.jpg


تاریخ : پنج شنبه 94/11/22 | 1:22 صبح | نویسنده : رضا | نظرات ()

با توام !!

ای دختری که مانتویت نه آستین دارد ، نه رنگ ، نه طول . . .

و ساپورتت رنگ تنت . . .

و روسریت آویزان به کلیپست . . .

و با هر بادی خروشان و گاه بر روی شانه هایت آرمیده . . .

هدفت چیست ؟

می خواهی هرزه های اطرافت سایز بدنت را بفهمند ؟

قیمت عطر و عینکت را ؟

خب کاری ندارد !

پشت مانتویت اعلامیه ای بچسبان با تیتر "فروشی" 

از رنگ موهایت و مارک عینک و خط چشمت و عطرت بنویس . . .

تا . . .

هر کجا که فکر کردی برای فروشت الزامیست . . .

شماره ات را یادت نرود . . .

در آخر هم بنویس قیمتت هیـچ نیست و هر هرزه ای لایق زیبایـی ات هست . . .

اما این را بدان

قیمتت همان مقدار شارژیست که برای زنگ زدن به تو خرج می کنند . . .

این را هم بدان این گونه زیستن . . .

اقتدار یا افتخار نیست . . .

این تهِ ذلت است . . .

این off صد در صدی است که به خود چسبانده ای .

 

500x444_1454143738719487.jpg


تاریخ : پنج شنبه 94/11/22 | 1:16 صبح | نویسنده : رضا | نظرات ()

 

22 بهمن, 22بهمن,روز22بهمن, 22 بهمن سال 57

22بهمن پیروزی انقلاب اسلامی ایران 


22بهمن : در روز 22 بهمن 1357، تاریخ نهضت اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی (ره) به نقطه عطف خود رسید. در روز 22 بهمن سرانجام مبارزات مردم مسلمان به بار نشست و پادشاهی 2500 ساله و ظلم و استبداد بیش از 50 ساله رژیم پهلوی در ایران، ریشه کن شد و به خواست الهی حکومت جمهوری اسلامی تأسیس شد.وقایع 22 بهمن

وقایع 22 بهمن : در روز 22 بهمن به ترتیب زندان اوین، ساواک، سلطنت آباد، مجلسین سنا و شورای ملی، شهربانی، ژاندارمری و ساختمان زندان کمیته مشترک به تصرف مردم در آمد.در تسخیر شهربانی سپهبد رحیمی فرماندار نظامی تهران به دست انقلابیون مسلح افتاد. پادگان باغشاه و دانشکده افسری، دبیرستان نظام، زندان جمشیدیه، پادگان عشرت آباد و پادگان عباس آباد یکی پس از دیگری تسلیم شدند و آخرین مرکزی که به تصرف درآمد رادیو و تلویزیون بود.


تصمیم شورای عالی ارتش در روز 22 بهمن

روز 22 بهمن : ساعت 10 بامداد روز 22 بهمن شورای فرماندهان نیروهای مسلح در ستاد مشترک تشکیل گردید. نظامیان حاضر در جلسه عبارت بودند از: عباس قره باغی، جعفر شفقت، حسین فردوست، هوشنگ حاتم، ناصر مقدم، عبدالعلی نجیمی، احمدعلی محققی، عبدالعلی بدره‌ای، امیرحسین ربیعی، کمال حبیب اللهی، عبدالمجید معصومی، جعفر صانعی، اسدالله محسن زاده، حسین جهانبانی، محمد کاظمی، خلیل بخشی آذر، علی محمد خواجه نوری، پرویز امینی افشار، امیر فرهنگ خلعتبری، محمد فرزام، جلال پژمان، منوچهر خسروداد، ناصر فیروزمند، موسی رحیمی لاریجانی، محمد رحیمی آبکناری و رضا وکیلی طباطبایی.ریاست شورای عالی ارتش بر عهده عباس قره باغی بود. پس از گزارش فرماندهان نیروها از وضعیت موجود بحث پیرامون همبستگی ارتش با مردم آغاز شد؛ اکثرا موافقت خود را اعلام نمودند و سرانجام اعلامیه‌ای مبنی بر بی طرفی ارتش تهیه و بامضا رسید. پس از تصمیم شورای عالی، ساعت یک بعد از ظهر خبر تصمیم شورای عالی ارتش در اختیار رادیو و تلویزیون گذاشته شد. رادیو ایران برنامه عادی خود را قطع و اعلامیه را قرائت کرد. لحظه‌ای بعد نیروهای انقلاب محوطه صدا و سیما را تصرف نمودند و خبر سقوط رژیم سلطنتی پهلوی از صدا و سیما اعلام شد.
22بهمن22 بهمن, 22بهمن,روز22بهمن, 22 بهمن سال 57
تن پیام امام خمینی (ره) در روز 22 بهمن 57

متن پیام امام خمینی (ره) در روز 22 بهمن 57 به این شرح است؛

بسم الله الرحمن الرحیم
ملت مسلمان و قهرمان و مبارز ایران! در این لحظه حساس که به لطف خداوند تعالی مبارزات قهرمانانه شما سدهای استبداد و استعمار را یکی پس از دیگری می شکند و انقلاب اسلامی شما شکوفه ها و میوه های خود را آشکار می سازد، لازم می دانم ضمن اظهار تشکر و قدردانی از یک یک شما برادران و خواهران چند نکته را یادآوری نمایم: 

شما در جریان مبارزات گذشته رشد اسلامی و انقلابی خود را آشکار کرده اید و اکنون بیش از پیش لازم است که این رشد را به جهانیان نشان دهید تا جهانیان بدانند مردم مسلمان ایران می توانند بدون قیمومت این و آن، راه سعادت خود را انتخاب نمایند. 

لهذا از شما می خواهم که اولا مانع آشوب و هرج و مرج بشوید و نگذارید آشوبگران مغرض به عملیاتی از قبیل غارت، آتش سوزی، مجازات متهمان و از بین بردن آثار علمی و فنی و صنعتی و هنری و اتلاف اموال عمومی و خصوصی دست بزند. دشمن برای خراب کردن چهره نهضت از طریق نفوذ دادن افراد مفسد و مغرض در میان توده مسلمان دست به چنین کارها می زنند تا نهضت ما را ارتجاعی و وحشیانه قلمداد نمایند. من اکیدا اعلام می کنم که هر کس دست به چنین عملیاتی بزند از جامعه انقلابی ملت مطرود و در پیشگاه خداوند متعال مسئول است. 

ثانیا توجه داشته باشید که انقلاب ما از نظر پیروزی بر دشمن هنوز به پایان نرسیده است. دشمن از انواع وسایل و دسائس بهره مند است و توطئه ها در کمین ماست. تنها هوشیاری و انضباط انقلابی و اطاعت از فرمانهای رهبری و دولت موقت اسلامی است که همه توطئه ها را نقش بر آب می سازد. 

ثالثا افرادی از دشمن که به عنوان اسیر در اختیار شما قرار می گیرند هرگز مورد خشونت و آزار قرار ندهید. همچنان که سنت اسلامی است به اسیران محبت و مهربانی کنید و البته دولت اسلامی به موقع آنها را محاکمه و عدالت را در مورد آنها اجرا خواهد کرد. 

از همه شما برادران و خواهران عزیزم می خواهم که با دولت موقت انقلابی اسلامی که وارث یک سلسله خرابی های دولتهای فاسد گذشته است همکاری نمائید تا به حول و قوه الهی هر چه زودتر با همکاری یکدیگر ایران اسلامی آباد و آزاد را مورد غبطه جهانیان بسازیم. 

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
روح الله الموسوی الخمینی 
22/11/57


                                               پیروزی انقلاب در 22 بهمن


پیروزی انقلاب در 22 بهمن : با وجود همه ناباوریها و تمامی تلاشهایی که در سطح بین‌‌المللی برای حفظ رژیم شاه و جلوگیری از موفقیت امام‌خمینی بعمل آمد، انقلاب اسلامی در مرحله نخست مبارزات خویش در  روز 22 بهمن  پیروز گردید و از این جهت پیروزی آن بیشتر به یک معجزه شبیه بود تا تحولی عادی. به جز امام‌خمینی و توده‌‌های بیشماری که خارج از تحلیل‌های معمول، به گفته‌‌ها و وعده‌های امام باور قلبی داشتند، عموم تحلیل‌گران سیاسی و همه کسانی که در رخدادها و حوادث ایران دخیل بودند وقوع چنین پیروزی را، حتی تا روزهای واپسین عمر رژیم شاه ناممکن می‌دانستند.
چنین بود که از صبحدم 22 بهمن 1357 خصومت با نظام نوپای اسلامی در پهنه‌ای گسترده آغاز شد. جبهه دشمنیها را آمریکا رهبری می‌کرد و دولت انگلیس و برخی دول اروپایی دیگر به همراه تمامی رژیمهای وابسته به غرب در آن مشارکت فعال داشتند. شوروی (سابق) و اقمار آن نیز ناخرسند از اتفاقی که در ایران افتاده و به حاکمیت دین منجر گردید، با آمریکائیها در بسیاری از خصومتها همسو شدند. نمونه بارز این هم‌پیمانی در همنوائی نیروهای چپ و راست ضدانقلاب داخل کشور که بعدها اسناد وابستگی آنان به سفارتخانه‌های شوروی و آمریکا افشا گردید و از آن بارزتر هماهنگی همه‌‌جانبه دو کشور در تجهیز صدام و حمایت از او در جنگ با جمهوری اسلامی را می‌‌توان مشاهده کرد. اما امام‌خمینی با همان منطقی که نهضت اسلامی را آغاز کرده بود، در اوج فتنه‌ها و فشارهای خارجی انقلاب را هدایت کرد و آن را با اراده خویش به دوره سازندگی و ثبات هدایت نمود.
نهضتی که امام‌‌خمینی پرچمدار و پایه‌گذار آن بود، توانست در  روز 22 بهمن غبار از چهره اسلام زدوده و سیمای حقیقی آن را پس از 14 قرن به جهان تشنه عدالت بنمایاند. به همین دلیل است که انقلاب اسلامی ایران در جهان اسلام به عنوان «انقلاب امام‌‌خمینی» شناخته شده است. 
به همین علت است که تاکنون هیچ یک از طرحهای سیاسی و اقتصادی و نظامی آمریکا علیه ایران که غالباً با حمایت یا سکوت متحدان منطقه‌ای و جهانی آن کشور همراه بوده، به نتیجه نرسیده است. و به همین دلیل است که پس از گذشت سه دهه مقابله غرب با انقلاب، امروز تئوریسین‌ها و سیاستمداران اروپائی و آمریکائی بر ضرورت پذیرش و تحمل واقعیت انقلاب و جایگاه جمهوری اسلامی در عرصه بین‌المللی تاکید می‌کنند.


نهضتی که در 22 بهمن 1357 به پیروزی رسید، امروزه برای بسیاری از ملل جهان چراغ راه زندگی است. 


از این رو «22 بهمن» تنها نباید به عنوان روز پایانی یک رژیم سیاسی و آغازی بر حیات رژیم دیگر تلقی گردد. بلکه باید از آن به عنوان سرفصلی برجسته در تاریخ سیاسی ایران و نقطه‌ای عطف در روند مبارزات ملت ایران یاد کرد.عوامل پیروزی در 22 بهمن 

پیروزی شکوهمند 22 بهمن 57، حاصل عوامل بسیاری است که مهم ترین آن ها عبارتند از:

1- ایمان به خداوند متعال

2- رهبری روحانی متقی و فقیه آگاه; امام خمینی رحمه الله

3- اتحاد و همبستگی همه، اقشار ملت.

4- استقامت و پایداری در راه خدا، تحمل مشکلات و ... بر هیچ کس پوشیده نیست که جمع شدن این عوامل در ملتی موجب نزول تاییدات غیبی الهی گردیده و پیروزی آن ها بر دشمنان حتمی می شود.22 بهمن و حیرت جهانیان :

در دوران معاصر ، روز 22 بهمن پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ، *حادثه مهم و حیرت انگیزی برای جهانیان بود . این حادثه بزرگ قرن ، از یک سو معادلات سیاسی استکبار را در ادامه سیاست سلطه و تقسیم استعماری جهان بر هم زد و از سوی دیگر ، یکی از استوارترین رژیمهای وابسته را ریشه کن ساخت و در کشور ایران ، *با اهمیتی که از نظر استراتژیکی و اقتصادی برای قدرتهای بزرگ جهان داشت ، تحولی سیاسی ـ مردمی و عظیم به وجود آورد و یک بار دیگر اسلام به عنوان قدرت تعیین کننده در جهان مطرح شد و چشم انداز وحدت جهان اسلام و ایستادگی در برابر استعمار کهنه و نو ، ایجاد قطب سیاسی جدید در جهان و فروریزی رژیمهای وابسته و تحمیلی را در سرزمینهای پر نعمت اسلامی ، در برابر دیدگان مشتاق بیش از یک میلیارد مسلمان گشود و موجی از وحشت و اضطراب رادر دلهای جهانخوران پدید آورد.


تاریخ : پنج شنبه 94/11/22 | 12:52 صبح | نویسنده : رضا | نظرات ()

 

بیانیه کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمان به مناسبت 22 بهمن ماه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یوم ا... 22 بهمن ماه بر همگان مبارکباد.  

مساجد در طول تاریخ همواره منشا بسیاری از تحولات مبارک ومقدس جهان اسلام وبه تبع آن ایران اسلامی  عزیزمان بوده است وباید اذغان داشت شکل گیری، پیروزی وصیانت از انقلاب اسلامی یکی از کارکرد های مهم مساجد بوده است ودر عرصه های مختلف اعتقادات دینی مردمان ایران اسلامی جایگاه بسیار رفیع وبی دلیل داشته است ولذا انقلاب اسلامی با پشتوانه مساجد پیروز واستمرار آن نیز با مساجد  میسر خواهد شد .

به قاطعیت می توان گفت ماذنه ها ومنارهای مساجد وحضور اقشار مختلف مردم از جوانان ونوجوانان در مساجد در نظر جهان خوران به منزله کلاهک های هسته ای وموشک های دور بردی است که به سوی آنها نشانه گیری شده است. وصدای اذان از ماذنه ها وبرگزاری نمازهای جمعه وجماعات ومحافل قرآنی آموزه های دینی وارزش های اسلامی توسط ائمه جماعات همواره به مراتب وحشتناکتر ودلخراش از صدای دیگر جنگنده ها با برای استکبار جهانی ودر راس آنها آمریکا واسرائیل وانگلیس وهابیت آل  سعود است.

 22بهمن امسال تجلی بیعت مجدد با اسلام ناب محمدی ومقام عظمای ولایت است که با حضور پرشکوه مردم بار دیگر دشمنان را مایوس ومستضعفان وحامیان انقلاب اسلامی را در سراسر جهان شاد خواهد نمود .

اینک وهمزمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اهالی مسجد به ویژه ائمه جماعات،هیات امنا، نمازگزاران ،فرماندهان پایگاههای مقاومت بسیج ،مدیران مسئول کانونهای فرهنگی هنری مساجد در سی وهفتمین سالروز فجر پیروزی انقلاب اسلامی در سال دولت و ملت همدلی وهمزبانی به ندای ملکوتی شهیدان والامقام وامام شهیدان ونائب برحقش مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... امام خامنه ای (مدظله العالی)در زمانی که توهین به مقدسات وآتش افروزی به نام اسلام در دستور کار قرار گرفته است لبیک گفته، ضمن شرکت با شکوه در راهپیمایی 22بهمن ماه که از چهار راه طالقانی به طرف میدان عاشورا از ساعت 30/9 صبح برگزار می گردد.از آحاد مردم فهیم وشریف و ولایت مدار کرمان نیز جهت شرکت در اهپیمایی غرور آفرین 22 بهمن ماه دعوت بعمل می آورد . کمیته مساجد ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کرمان


تاریخ : پنج شنبه 94/11/22 | 12:22 صبح | نویسنده : رضا | نظرات ()

 

در تلگرام به ما بپیوندید

telegram.me/shahidpordorani


تاریخ : چهارشنبه 94/11/21 | 11:43 عصر | نویسنده : رضا | نظرات ()

 

برگزاری دهه فجر، باید مثل برگزاری جشن نیمه ی شعبان باشد.

مقام معظم رهبری 1369/10/11

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسمات ایام الله دهه فجر با حضور دهیار محترم، مدیر مسؤل کانون و جانشین پایگاه مقاومت بسیج شهیدان صدقی ده زیار برگزار و تصمیمات ذیل جهت اجرا اتخاذ گردید:

* پخش طنین الله اکبر از مأذنه مسجد در چهارشنبه 21 بهمن ماه ساعت 21 هم زمان با سراسر کشور

* اطلاع رسانی و شرکت در راهپیمایی 22 بهمن ماه در شهر چترود و حضور حداکثری بسیجیان و اهالی روستا

* برگزاری مسابقه دو میدانی در رده سنی نو نهالان عصر پنج شنبه 22 بهمن ماه ساعت 16 از محل سه راه امام خمینی (ره) تا محل گلزار شهدای روستا

* غبار روبی قبور مطهر ده شهید بزرگوار روستا عصر پنج شنبه 22 بهمن ماه ساعت 16:30

* برگزاری مراسم جشن، پنج شنبه 22 بهمن ماه ساعت 19 در محل سقاخانه حضرت ابوالفضل (ع)

* برگزاری مسابقه طناب کشی روز جمعه 23 بهمن ماه ساعت 9 صبح روبروی سقاخانه حضرت ابوالفضل (ع) 


تاریخ : چهارشنبه 94/11/21 | 8:5 عصر | نویسنده : رضا | نظرات ()


تاریخ : چهارشنبه 94/11/21 | 7:50 عصر | نویسنده : رضا | نظرات ()
       

.: Weblog Themes By BlackSkin :.